Kreator

Wpis

sobota, 14 lipca 2012

W Centrum Cofania Czasu

Podczas ostatnich Targów Spa&Wellness wybrałam się na wykład Alexeya Mogucheva, eksperta Polskiego Instytutu Spa i Wellness, podczas którego opowiadał on o tradycyjnych i nowych trendach w EtnoSPA. Laconicum-łaźnia grecka, termy, czyli łaźnia rzymska, turecki hammam, turecko-węgierskie odmiany łaźni, sauna fińska, litewska pirtis, skandynawska bastu, tradycyjna słowiańska łaźnia i bania ... Od dawien dawna było to miejsce służące zarówno ciału, jak i duszy. Myśląc o modelowaniu figury i mając świadomość tego, że to co widzimy w lustrze zależy od naszego stanu psychicznego podświadomie pomyślałam o ... pięknej kubistycznej bryle łaźni w Zabrzu. Tam to właśnie wybrałam się na Endermologie LPG® do Centrum Cofania Czasu® (Pl. Krakowski 10-budynek basenu i łaźni miejskiej, Zabrze).

 

Budynek łaźni miejskiej powstał w latach 1927-29. W 1996 roku rozpoczęła się modernizacja obiektu. Dziś, mimo upływu lat, nadal wygląda nowocześnie. By i po mnie nie było widać tego co pokazuje metryka umówiłam się na spotkanie w Centrum Cofania Czasu®. Gabinet ten jest wspaniale wyposażony aparaturowo. Można tu umówić się m.in. na zabiegi Radio Frequency, czyli falami radiowymi, laserem IPL (Intense Pulse Light) oraz aparatem do endermologii Cellu M6 keymodule i2 francuskiej firmy LPG®. Nawet toaleta jest imponująco wyposażona. Klienci Centrum mogą bowiem korzystać z automatycznej japońskiej toalety combo-sedes i bidet w 1. Deska jest podgrzewana i można się w nim podmyć, tak jak w toaletach na Bliskim Wschodzie. Z tą jednak różnicą, że by to zrobić trzeba nacisnąć przycisk na sterowniku w ścianie, a nie sięgnąć po wężyk.

IMG_5309_1

Gabinet ma bardzo estetyczny wystrój i przyjemną profesjonalną obsługę. Zabiegi wykonuje się po wcześniejszej rezerwacji terminu. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 887 778 568 bądź mailowo: info@cofanieczasu.pl. W tym wehikule czasu nie traci się go na stanie w „korkach”. Jako, że gabinet jako jeden z niewielu na Śląsku posiada oryginalne urządzenie Cellu M6 firmy LPG zapisałam się na Endermologie LPG®, bo to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem. Jest to opatentowana przez firmę LPG® technika masażu aparaturowego, dzięki której można pozbyć się tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia fizyczne.

Przed zabiegiem trzeba przebrać się w specjalny kostium „Endermowear”. Biały wygląda najestetyczniej. Ma elegancki dekolt w łódkę, długie rękawy, opina całe ciało łącznie z nogami - niektóre mają stopki niczym rajstopy, inne przypominają leggingsy. Endermologie LPG® można wykonywać na ciele–Lipomassage®  lub na twarzy-Liftmassage®. Głowica urządzenia wyposażona jest w trzy wymienne moduły zabiegowe, różniące się między sobą średnicą rolek, strukturą powierzchni i twardością sprężyn. Rolki głowicy, które wyposażone są w niezależny napęd, mogą obracać się w zgodnym lub przeciwnym kierunku z różnymi prędkościami w zależności od celu  terapeutycznego. Te zaś mogą być różne: estetyczne, terapeutyczne i związane z treningiem sportowym.

W każdym module w specjalistycznej komorze ukryte są dwie elektronicznie sterowane rolki, które w połączeniu z podciśnieniem masują ciało ruchem obrotowym. Podciśnienie tworzy fałd skóry, który jest zwijany przez pierwszą, a rozwijany przez drugą rolkę. Masaż można wykonywać w dowolnym kierunku i regulować siłę podciśnienia. Mechaniczne oddziaływanie na górne warstwy skóry indukuje biochemiczną reakcję komórek. W efekcie poprawia się metabolizm tkankowy, przyspieszona jest wymiana płynów ustrojowych i detoksyfikacja, zmniejsza się retencja wody, rozluźnieniu ulegają struktury tkanki łącznej, zwiększa się lipoliza na różnych poziomach tkanki łącznej, dochodzi do stymulacji fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Miejscowa stymulacja, ukierunkowana lipoliza i naturalne biologiczne usuwanie odpadów metabolicznych robią swoje. Skóra i owal twarzy czy figura zaczynają przypominać te sprzed lat- stają się jędrniejsze i bardziej kształtne.

Zabieg nie jest bolesny, a przy przekraczaniu strefy komfortu można zgłosić to terapeucie. Intensywność siły podciśnienia stosowanego podczas sesji posiada skalę od 0,5-10. Można zmieniać jego wysokość dopasowując je do odczuć pacjenta. Zmiana ustawień zajmuje ułamki sekundy, gdyż urządzenie sterowane jest mikroprocesorem. Ekran panelu kontrolnego dostarcza dokładne dane terapeutyczne na temat intensywności zabiegu, częstotliwości, cyklu, prędkości i kierunku obrotu rolek oraz jego czasu. Warto więc zadbać o swój komfort, bo wyższe podciśnienie nie gwarantuje lepszych efektów. Zbyt wysoka siła zasysania może doprowadzić do pękania naczyń krwionośnych i powstawania licznych siniaków. Mnie na szczęście udało się uniknąć takich efektów ubocznych, co jest także zasługą kostiumu.

Każdorazowa sesja zabiegowa trwa około 35 minut. Już po pierwszej odczuwalny jest znaczny komfort wynikający z wymasowania i wydrenowania wybranych obszarów ciała. Endermologie LPG® można łączyć z innymi zabiegami antycellulitowymi. Spektakularne efekty widać po serii 10 –15 zabiegów (wymagane odstępy minumum 2 dni). Jest to metoda nieinwazyjna i w pełni bezpieczna. Posiada nawet atest FDA.

CCC3CCC2

Choć ta zaawanasowana technologia pozawala łączyć aż 3 techniki masażu: ujędrniający, antycellulitowy oraz drenaż limfatyczny, które w manulanych zabiegach zawsze muszą być wykonywane oddzielnie to dla zintensyfikowania i podtrzymania efektu zaleca się także zdrową dietę, aktywny tryb życia i odpowiednie dermokosmetyki.

Urządzenie wyposażone jest w  kilkadziesiąt programów, w tym specjalne programy do zwalczania cellulitu w różnej fazie rozwoju,  do likwidacji złogów tłuszczowych, do ujędrniania skóry ciała oraz programy do stosowania po operacjach plastycznych i liposukcji. Jak opowiedziała mi specjalnie przeszkolona osoba przeprowadzająca zabieg w zabrzańskim Centrum Cofania Czasu®  urządzenie ma specjalny tryb dla kobiet po mastektomii albowiem zabieg ten przyspiesza regenerację tkanek, wspomaga leczenie blizn, ujędrnia, modeluje.

Dowiedziałam się także jaka jest historia tego wynalazku. Otóż okazuje się, ze jego twórcą jest pewien Francuz, a dokładnie Louis Paul Guitay. Gdy w roku 1970 uległ on wypadkowi motocyklowemu, w ramach rehabilitacji musiał poddawać się kilka razy w tygodniu specjalistycznym masażom. Każdy terapeuta wykonywał masaż z inną siłą co powodowało różne wyniki i odczucia pacjenta. Guitay postanowił skonstruować urządzenie, które mogłoby ujednolicić proces masażu. Tak powstała technika Endermologie LPG® opatentowana w roku 1986 przez firmę LPG® Systems założoną przez Louisa P. Guitay’a.

CCC1

W Centrum Cofania Czasu®  szanuje się czas klienta. Endermologie LPG® to efektywny zabieg na twarz i ciało. Wart swej ceny. Polecam!

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu Endermologie LPG® na ciało są:

- czynny nowotwór,

- infekcja, wysypki skórne w miejscu zabiegu,

- długotrwałe leczenie kortykosteroidami,

- zapalenie żył i inne stany zapalne,

- choroby krwi,

- leczenie antykoagulantami,

- ciąża,

- zabiegi chirurgiczne przebyte w ostatnich 6 miesiącach.

Do przeciwwskazań lokalnych należą:

- przepuklina brzuszna i pachwinowa,

- naczyniaki,

- bolesne żylaki,

- tłuszczaki,

- świeże rany,

- świeże blizny i keloidy,

- wypukłe znamiona,

- piercing,

- podskórne implanty;

- zabieg mezoterapii igłowej (wykonany w tym samym dniu).

Przy stosowaniu zabiegów Endermologie LPG® na twarz należy pamiętać o takich przeciwwskazaniach jak:

- bielactwo,

- trądzik pospolity,

- trądzik różowaty,

- opryszczka,

- botox wstrzykiwany w ostatnich 4 miesiącach,

- zabiegi dermabrazji, mikrodermabrazji i peelingi chemiczne wykonane w ostatnim miesiącu.

Wszystkich, którzy chcą poznać na własnej skórze spektakularne działanie wehikułu czasu zapraszam do Centrum Cofania Czasu®, które mieści się przy Placu Krakowskim 10 (budynek basenu) w Zabrzu.

Rezerwacja telefoniczna 887 778 568

info@cofanieczasu.pl

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
futurebrand
Czas publikacji:
sobota, 14 lipca 2012 19:19

Polecane wpisy